O mně

Bio

Tereza Černochová

Narodila jsem se 13. července 1983 v Praze. Údajně bylo šílené vedro, říká moje máma Dáša, které můj táta, zpěvák Karel Černoch přinesl jako dar za dceru skopové na česneku. Možná proto prchám na toaletu při pouhém zavětření tohoto pokrmu.

Vyrůstala jsem s rodiči na Kampě, kde jsem zkoušela svoje první kolo, brusle, skejt a znala jména všech psů. A na Petříně jsme s mou nejlepší kámoškou Natálkou Roučkovou o pár let později zkoušely první šluky z cigarety. Obě jsme milovaly koně. Ona k tomu krásně malovala a mě bavila hudba.

Proto jsem nejdříve vystudovala gymnázium Jana Nerudy s hudebním zaměřením a poté ČZU v Praze, obor Reprodukční biotechnologie.

Všimněte si těch dvou protikladů… hudba a zemedělka. Lásku k hudbě a k přírodě mám v sobě pevně zakořeněnou. Nedovedu si bez nich život představit.

Hudba je vášeň, kterou mi předali oba rodiče. Cloumá se mnou, působí na mě, těší mě. Umožňuje mi se vyjádřit, odemyká mi srdce a rozvazuje jazyk. Vždycky mi jde v první řadě o hudbu jako takovou.

Ušla jsem dlouhou cestu, která začala na gymnáziu. Prošla jsem od roku 2000 do roku 2005 vokální skupinou Black Milk. Poté jsem byla hostem různých kapel a projektů, různých žánrů. V roce 2021jsem se zúčastnila společně s tanečníkem Dominikem Vodičkou pořadu Stardance.

Natočila jsem tři přenádherné sólové desky Small Monstrosities (2007), Škrábnutí (2015) a Slečna náročná (2023). Všechny tři v produkci Romana Holého, kterého od teenage let velice obdivuji a jsem opravdu velice šťastná, že mohu být od roku 2016 součástí jeho kapely Monkey Business.

Mám obrovské štěstí, že mohu hrát s tak báječnou partou muzikantů a proto mě na jevišti uvidíte nejčastěji právě s „Mankáčema“ nebo ve formaci G-Point Hunters (společně s Matějem Ruppertem a Romanem Holý). Pro více informací k zabookování takových koncertů klikněte na logo MB na těchto stránkách.

Pokud si přejete mne oslovit jako sólovou zpěvačku na společenské eventy, kontaktujte prosím email: tereza.cernochova@seznam.cz.

Možná máte správný pocit, že jako sólová zpěvačka do mainstreamu nepatřím. Na rádiových stanicích o mně těžko uslyšíte. Vím, že se neustále ocitám na hranici popu a alternativy. Ale věřte, že to nevadí. Protože jsem hudebně svobodná.

Mohu Vám zaručit, že v každé písni, kterou zpívám, přináším svoje srdce na dlani a emoci, která se Vás dotkne. A o to v hudbě jde.

Co mám ráda?

Faunu a flóru, hudbu a zpěv, rodinu a kamarády, vůni dřeva, vůni šeříku a jasmínu, vodu, jaro a podzim, pivo, kulajdu a tlačenku s dobrým chlebem, vaření, župan a horkou vanu, dotek a tanec, eukalyptus, kabáty a šály, Šumavu, staré fotky a vůni knih, obyčejné tužky a papír, někdy jen tak bejt a v hlavě se toulat….